Istnieją dziesiątki aplikacji, których twórcy obiecują użytkownikom skuteczną kontrolę i ochronę rodzicielską, jednak tylko nieliczne z nich mogą rzeczywiście zagwarantować bezpieczeństwo Twoim dzieciom. Wiele aplikacji wymaga od użytkowników zbyt dużo czasu i wysiłku w celu właściwej konfiguracji lub, co gorsza, po prostu nie spełnia swojej roli.

Przetestowałam i oceniłam 23 wiodące aplikacje i oprogramowania do kontroli rodzicielskiej w celu wybrania tych, które zapewniają Twoim dzieciom najlepszą ochronę.  Wybrane aplikacje posiadają wszystko co niezbędne, by Twoje dzieci mogły bezpiecznie korzystać ze swoich urządzeń mobilnych, nawet będąc poza domem.

Wyselekcjonowane aplikacje blokują dostęp do szkodliwych i niewłaściwych treści zamieszczonych na licznych stronach internetowych i portalach społecznościowych. Co więcej, oddają użytkownikom do dyspozycji łatwe w obsłudze narzędzia do monitorowania aktywności dziecka, śledzenia jego lokalizacji oraz ustawienia określonych limitów czasu, jaki dziecko może spędzić przed ekranem urządzenia. Wszystkie opisane poniżej aplikacje są również szybkie w konfiguracji oraz łatwe w użytkowaniu.

Czy jesteś gotowy, by chronić swoje dzieci w cyberprzestrzeni? Przeczytaj artykuł i poznaj mocne i słabe strony wybranych przeze mnie aplikacji.

Najlepsze Aplikacje do Kontroli Rodzicielskiej w 2021 roku – Kompletna Analiza

Możesz być pewny, że poniższe aplikacje do kontroli rodzicielskiej zapewniają Twoim dzieciom 100% ochronę przed zagrożeniami w sieci. Posiadają one bowiem zaawansowane technologie filtrowania, rozbudowane funkcje monitorowania aktywności oraz lokalizacji, a także wiele innych pożytecznych właściwości.

 1. Qustodio – Najlepsza Aplikacja do Kontroli Rodzicielskiej ze Znakomitym Systemem Filtrowania Treści
 • Monitorowanie aktywności na stronach internetowych oraz w różnego rodzaju aplikacjach (SMS-y, rozmowy telefoniczne, gry, Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp, YouTube i inne portale społecznościowe)
 • Skuteczne filtrowanie treści
 • Ustalanie limitów dostępu
 • Przycisk SOS (tylko w urządzeniach z Androidem)
 • Lokalizator członków rodziny
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS, Android, iOS, Kindle, Chromebook

 

Jest to moja ulubiona aplikacja ze wszystkich, które przetestowałam. Umożliwia ona bowiem w niezwykle elastyczny i różnorodny sposób wyznaczać dziecku właściwe granice korzystania z urządzeń cyfrowych. 

W aplikacji Qustodio funkcja filtrowania jest uruchamiana automatycznie, zapewniając Twojemu dziecku natychmiastową ochronę przed niebezpiecznymi treściami. Możesz też samemu zablokować wyświetlanie określonych stron, związanych na przykład z grami lub portalami społecznościowymi. Qustodio umożliwia także ustawienie adekwatnych dziennych limitów użytkowania Internetu lub poszczególnych aplikacji.

Intuicyjny panel sterowania  ułatwia monitorowanie aktywności dziecka oraz kontrolowanie tego, czy korzysta z urządzenia we właściwy sposób. Qustodio umożliwia śledzenie aktywności w większej ilości mediów społecznościowych (w tym Youtube’a) niż większość pozostałych aplikacji. Co więcej, może nawet działać w trybie incognito.

Jeśli wybierzesz opcję szczegółowego raportowania, otrzymasz przejrzyste tygodniowe lub miesięczne raporty opisujące aktywność Twojej pociechy na przestrzeni ostatnich 30 dni.

Jeśli Twoje dziecko znajdzie się w niebezpiecznej sytuacji, jedno kliknięcie w przycisk alarmowy SOS (dostępny tylko w urządzeniach z Androidem) pozwoli mu na natychmiastowe przesłanie alertu ze wskazaniem swej lokalizacji. Dodatkowo, lokalizator członków rodziny (dostępny na iOS i Android) pozwala na śledzenie lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym na mapie GPS.

Najmniejszy możliwy do zakupienia pakiet Qustodio obejmuje subskrypcję na 5 urządzeń. W przyzwoitej cenie można też jednak wykupić subskrypcję na maksimum 15 urządzeń, co jest doskonałą opcją dla dużych rodzin. Qustodio oferuje również możliwość darmowego korzystania z funkcji premium przez 3 dni oraz 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów zakupu.

 

 1. Net Nanny – Dowolna Konfiguracja Alertów oraz Łatwość Monitorowania Aktywności
 • Wrażliwy filtr treści internetowych
 • Zarządzanie limitem dostępu
 • Dowolna konfiguracja alertów oraz raportów
 • Łatwość użytkowania
 • Śledzenie lokalizacji
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS, Android, iOS, Kindle Fire

 

Net Nanny to kolejna topowa aplikacja do kontroli rodzicielskiej, która za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu udostępnia szereg znakomitych funkcji bezpieczeństwa.

Jedną z najlepszych cech aplikacji Net Nanny jest łatwość jej użytkowania, dzięki której bez problemu będziesz mógł monitorować internetową aktywność całej swojej rodziny w jednym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób posiadających dużą rodzinę.

Aplikacja nie tylko pozwala kontrolować sposób użytkowania przez dzieci określonych aplikacji oraz wyszukiwarek internetowych, lecz również niezwłocznie informuje rodzica o sytuacjach, w których jego dziecku zablokowany został dostęp do treści związanych z pornografią, narkotykami, bronią, samobójstwami lub inną zawartością przeznaczoną dla dorosłych.

W aplikacji Net Nanny możliwe jest także zablokowanie dzieciom dostępu do dowolnie wybranych przez Ciebie stron internetowych, aplikacji lub treści, co jest szczególnie przydatne w sytuacji, gdy obawiasz się, że określone aplikacje lub strony nie są zablokowane przez system domyślnie.

Aplikacja posiada też funkcję zarządzania dostępem do Internetu, co pozwala na wyznaczenie każdemu dziecku z osobna właściwych w przekonaniu rodzica limitów korzystania z Internetu.

Net Nanny zawiera także funkcję śledzenia lokalizacji za pomocą systemu GPS, dzięki czemu rodzice mogą błyskawicznie sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się ich dziecko.

Net Nanny to produkt wart swojej ceny. Aplikację można wykupić do użytkowania nawet na  20 urządzeniach. Użytkownik jest uprawniony do otrzymania pełnego zwrotu kosztów zakupu w ciągu 14 dni od daty transakcji, co daje wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji o tym, czy aplikacja spełnia potrzeby danej rodziny.

 

 1. Bark – Najlepsza Aplikacja do Monitorowania Wiadomości, E-maili i Mediów Społecznościowych  
 • Monitorowanie wiadomości oraz mediów społecznościowych na 24 platformach, takich jak Instagram, Snapchat, YouTube, Facebook, Twitter, Pinterest, Kik, WhatsApp, itd.
 • Wykrywanie szkodliwych treści w e-mailach (Gmail, Outlook, Hotmail, Yahoo, Comcast i AOL)
 • Nieograniczona liczba obsługiwanych urządzeń
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Tablet, przeglądarka Chrome

 

Aplikacja Bark w znacznym stopniu ułatwia ochronę dzieci przed różnymi internetowymi zagrożeniami. Ze względu na możliwość kontrolowania aktywności na ogromnej liczbie portali, takich jak Gmail, WhatsApp czy Facebook, jest to doskonała opcja dla tych rodziców, których priorytetem jest monitorowanie wysyłanych przez ich dzieci wiadomości, e-maili oraz sposobu użytkowania przez nich mediów społecznościowych.

W przeciwieństwie do wielu innych programów do kontroli rodzicielskiej, które nadzorują jedynie sposób użytkowania określonych aplikacji, Bark pomaga w śledzeniu rzeczywistej treści rozmów dzieci na platformach społecznościowych. Dotyczy to również wysyłanych przez dzieci SMS-ów i e-maili, w tym udostępnianych lub odbieranych przez nie zdjęć i materiałów video.

Aplikacja bez przerwy monitoruje aktywność dziecka oraz automatycznie ostrzega rodziców w sytuacji, gdy algorytm wykryje potencjalne zagrożenie, takie jak cyberprzemoc, pedofilia czy oznaki myśli samobójczych. Jeśli dziecko zacznie wyszukiwać w Internecie hasła związane z depresją i samobójstwem, algorytm aplikacji natychmiast informuje o tym rodzica tak, aby mógł on podjąć odpowiednie działania.

Aplikacja Bark tworzy również przejrzyste i łatwe w odbiorze raporty aktywności, co jest wyjątkowo przydatne dla rodziców szukających dogodnego sposobu upewnienia się, czy ich dziecko jest bezpieczne w sieci.

Bark oferuje 7-dniowy okres próbny i jest to świetny wybór dla osób chcących wykupić dostęp do aplikacji na cały rok. Ze względu na nieograniczoną liczbę obsługiwanych urządzeń, jest to również doskonała, przystępna cenowo opcja dla dużych rodzin.

 

 1. Kaspersky Safe Kids – Możliwość Bezpłatnego Użytkowania i Niezawodna Funkcja Śledzenia Lokalizacji
 • Blokowanie szkodliwych treści
 • Zarządzanie limitem dostępu
 • Widok lokalizacji oraz poziomu naładowania baterii
 • Monitorowanie aktywności w mediach społecznościowych
 • Wersja darmowa oraz płatna, 7-dniowy okres próbny
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS, Android

 

Aplikacja Kaspersky Safe Kids oferuje szeroki zakres bezpłatnych narzędzi kontroli rodzicielskiej, takich jak filtrowanie treści internetowych, kontrolowanie sposobu użytkowania aplikacji czy zarządzanie limitami dostępu do Internetu. Tego typu funkcje w większości innych aplikacji są płatne.

Darmowa wersja aplikacji zawiera funkcję automatycznego blokowania wszelkich szkodliwych i nieodpowiednich treści. Ustalanie oraz zarządzanie limitami dostępu do poszczególnych stron czy aplikacji możliwe jest jednak dopiero po zakupieniu wersji premium.

Dostępne są w niej również zaawansowane funkcje, takie jak geofencing (geo-ogrodzenie), śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym przy pomocy systemu GPS, informowanie o niskim poziomie naładowania baterii oraz monitorowanie aktywności w mediach społecznościowych. Użytkownik korzystający z płatnej wersji otrzymuje także ostrzegawcze powiadomienia w sytuacji, gdy jego dziecko próbuje uzyskać dostęp do niepożądanych treści lub stron internetowych.

Zaletą aplikacji jest możliwość podjęcia przez rodziców natychmiastowych działań  w przypadku otrzymania wspomnianego wyżej powiadomienia. Zachwycająca jest też łatwość korzystania z funkcji geofencing, która pozwala na wydzielenie określonego obszaru bezpieczeństwa oraz otrzymywanie powiadomień w sytuacjach, gdy dziecko wychodzi poza jego granice.

Subskrypcja aplikacji Kaspersky Safe Kids Premium obejmuje tylko jedno wybrane urządzenie. Można jednak wykupić oddzielnie kilka subskrypcji, co jest korzystniejszą finansowo opcją dla mniejszych rodzin. Aplikacja oferuje także 7-dniowy okres próbny wersji premium oraz 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów zakupu.

 

 1. Mobicip – Natychmiastowa Blokada Urządzenia Twojego Dziecka
 • Szczegółowe raportowanie
 • Śledzenie lokalizacji
 • Błyskawiczne blokowanie urządzenia
 • 7-dniowy okres próbny
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS, Android, iOS, Kindle, Chromebook

 

Nie chcesz, żeby cokolwiek rozpraszało uwagę Twoich dzieci? Aplikacja Mobicip umożliwia blokadę wszystkich wybranych urządzeń za pomocą jednego kliknięcia. Możliwe jest także zablokowanie dostępu do dowolnych serwisów streamingowych lub stron internetowych, co z pewnością ułatwi Twoim dzieciom odpowiednie skupienie się na wykonywaniu swoich obowiązków, takich jak odrabianie pracy domowej.  

Aplikacja jest nowocześnie zaprojektowana, przejrzysta i bardzo łatwa w użytkowaniu. Wszystkie ustawienia oraz funkcja monitorowania aktywności dziecka znajdują się w jednym centralnym miejscu. Trudności nie przysparza również ustawienie na każdym urządzeniu dziennych lub miesięcznych limitów dostępu do wybranych treści.   

Mobicip pozwala na sprawdzanie z wysokości pulpitu sposobu użytkowania Internetu przez dziecko oraz historii przeglądania stron do czterech tygodni wstecz. Dzięki funkcji blokowania dostępu do dowolnego rodzaju treści możesz zaś chronić swoje pociechy przed aplikacjami lub stronami internetowymi, które budzą Twoje obawy.

Kolejną zaletą aplikacji Mobicip jest transparentność oraz bardzo poważne podejście producenta do kwestii ochrony danych. Przejawia się to na przykład tym, że jedyną osobą, która może kontrolować aktywność swojego dziecka w sieci jest jego rodzic i nikt inny nie może uzyskać dostępu do posiadanych przez niego danych.

Mobicip to aplikacja dostępna jedynie w wersji premium, jednak można ją dokładnie przetestować w trakcie 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

 

 1. SentryPC – Zaawansowane Funkcje Monitorowania Aktywności i Ustalania Limitów Dostępu
 • Rozszerzone opcje filtrowania treści
 • Szczegółowe rejestry
 • Ustalanie harmonogramu oraz limitów dostępu do poszczególnych treści
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS

 

Aplikacja SentryPC oferuje jedne z najbardziej wszechstronnych funkcji monitorowania aktywności dziecka ze wszystkich dostępnych na komputer z systemem Windows lub macOS oprogramowań do kontroli rodzicielskiej. Program posiada również rozszerzone opcje filtrowania treści oraz pozwala na ustalenie restrykcyjnych limitów użytkowania każdego komputera, do którego ma dostęp Twoje dziecko.

Na łatwym w nawigowaniu panelu głównym aplikacji SentryPC można wyświetlać szczegółowe dane dotyczące wszystkiego, co dotyczy użytkowania danego komputera przez dziecko. Aplikacja rejestruje nawet każde przyciśnięcie klawisza oraz w losowych odstępach czasu wykonuje pełnowymiarowe zrzuty ekranu komputera. W śledzeniu aktywności pomagają czytelne grafiki oraz ilustracje.

Program SentryPC wysyła natychmiastowe powiadomienia w sytuacji, gdy wykryje jakikolwiek rodzaj budzącej niepokój aktywności. Jeśli zauważysz coś, co ci się nie spodoba, możesz to od razu zablokować i wprowadzić nowe ustawienia filtrowania.

Największą wadą oprogramowania jest to, że nie obsługuje ono urządzeń mobilnych. Możliwe jest jednak wyświetlanie podglądu panelu głównego aplikacji na ekranie telefonu lub tabletu.

Program nie oferuje możliwości skorzystania z okresu próbnego. Można jednak częściowo przetestować usługę, zakładając konto demo, co pozwala na zapoznanie się z próbką możliwości oferowanych przez aplikację SentryPC.

 

 1. Surfblocker – Łatwość Filtrowania Treści oraz Dostęp do Internetu Chroniony Hasłem
 • Dostęp do Internetu chroniony hasłem
 • Łatwość użytkowania
 • 7-dniowy okres próbny
 • Obsługiwane systemy: Windows

 

Aplikacja Surfblocker nie znalazła się na wyższej pozycji na liście, ponieważ jest kompatybilna wyłącznie z systemem Windows. Mimo to wciąż ma wiele do zaoferowania, łącznie z doskonałymi filtrami treści oraz wszechstronnymi narzędziami monitorowania.

Aplikacja nie jest co prawda szczególnie atrakcyjna w porównaniu do niektórych konkurencyjnych programów, jednak cechuje się nieskomplikowanym interfejsem oraz niezwykłą łatwością konfiguracji.

Surfblocker domyślnie blokuje dzieciom dostęp do szkodliwych i nieodpowiednich treści. Dostępna jest także opcja samodzielnego dodawania lub usuwania z ,,czarnej listy” określonych stron internetowych wedle uznania i potrzeb.  Można nawet zabezpieczyć hasłem dostęp dziecka do Internetu w określonych porach dnia, co jest czymś niespotykanym w wielu innych aplikacjach do kontroli rodzicielskiej.

Aplikacja Surfblocker idealnie nadaje się do tego, by ograniczyć oddziaływanie wszelkich czynników rozpraszających dziecko, na przykład przy odrabianiu pracy domowej, gdyż umożliwia rodzicom dowolne zarządzanie harmonogramem oraz dziennymi limitami dostępu dziecka do Internetu.

Jeśli jesteś zainteresowany tą aplikacją, możesz ją wspólnie z rodziną przetestować, korzystając z bezpłatnego 7-dniowego okresu próbnego.

 

8. WebWatcher – Łatwość Obsługi, Szybka Instalacja

 • Instalacja w niecałe 5 minut
 • Monitorowanie wiadomości oraz rozmów w mediach społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook Messenger, Tinder, WhatsApp, Kik, Viber i inne
 • Lokalizator GPS
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS, Android, iOS, Chrome

 

Możesz mieć pewność, że instalacja oraz wstępna konfiguracja aplikacji WebWatcher na dowolnym urządzeniu zajmie ci niecałe 5 minut, co osobiście sprawdziłem w trakcie swojego testu. Jest to ważna cecha dla początkujących użytkowników oprogramowania do kontroli oraz osób niedysponujących dużą ilością czasu potrzebnego do właściwego skonfigurowania aplikacji.

Świetne w aplikacji WebWatcher jest to, że pozwala ona na dowolny wybór w kwestii kontrolowania czasu, jaki dziecko spędza w Internecie.

Możesz uzyskać dostęp do szczegółowych danych dotyczących codziennej aktywności dziecka lub po prostu zaufać aplikacji i jej funkcji alarmującej aktywowanej w chwili, gdy zachowanie dziecka zostanie uznane jako ryzykowne. Oznacza to, że możesz realnie dopasowywać ustawienia aplikacji do określonych potrzeb swojej rodziny.

Możesz nawet uzyskać wgląd do takich rzeczy, jak usunięte wiadomości, zrzuty ekranu lub rejestr połączeń, a wszystko to po, by chronić swoje dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami.

WebWatcher pozwala także na śledzenie lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym za pomocą lokalizatora GPS. Największą wadą aplikacji jest brak gwarancji zwrotu pieniędzy oraz fakt, iż jest ona bardzo droga w porównaniu z innymi aplikacjami o podobnym przeznaczeniu.

 

 1. REFOG – Rejestrowanie Wciskanych Klawiszy oraz Obserwowanie za Pomocą Kamery
 • Kompleksowe monitorowanie wiadomości, rozmów oraz mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Telegram, Viber, Whatsapp i inne
 • Rejestrowanie wciskanych klawiszy
 • Możliwość obserwowania dziecka przez kamerę
 • Obsługiwane systemy: Windows, macOS

 

Aplikacja REFOG rejestruje wszystkie klawisze wciskane przez dziecko, dzięki czemu możesz przeglądać wszystkie jego wiadomości i hasła wyszukiwania na każdym użytkowanym przez nie urządzeniu. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy dziecko próbuje obejść oprogramowanie kontrolne przy użyciu niewykrywalnej aplikacji.

Kolejną unikalną cechą aplikacji jest możliwość obserwowania dzieci przez kamerę internetową. Doskonale sprawdza się to na przykład wówczas, gdy chcemy upewnić się, że nic nie rozprasza naszych dzieci w odrabianiu pracy domowej.

REFOG udostępnia szczegółowe raporty aktywności, które możesz przeglądać na swoim internetowym koncie. W trakcie testów okazały się one być bardzo przydatne i łatwe w odbiorze, a zapoznanie się z nimi nie zajmowało dużo czasu.

Wadą aplikacji REFOG jest fakt, iż nie obsługuje ona urządzeń mobilnych, takich jak telefon komórkowy czy tablet.

Decyzję o przydatności aplikacji REFOG dla swojej rodziny możesz podjąć, korzystając z 3-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Producent oferuje także 7-dniową gwarancję zwrotu kosztów zakupu,  co daje wystarczającą ilość czasu na przetestowanie aplikacji zarówno w dni szkolne, jak i weekend.

 

 1. Google Family Link – Dobrze Znana Marka, Zbytnia Łatwość Zhakowania

Zamieściłem na liście aplikację Google Family Link, ponieważ Google to marka znana na całym świecie, zaś sama aplikacja jest darmowa. Sława tego oprogramowania nie wiąże się jednak ze znanym producentem, lecz z faktem, iż dzieci mogą się do niego bez problemu ,,włamać” i wyłączyć sterowniki kontroli rodzicielskiej, a nawet usunąć całą aplikację. W tym przypadku powiedzenie ,,za jakość trzeba płacić” jest jak najbardziej na miejscu. Google Family Link jest aplikacją bezpłatną, lecz posiadającą wiele wad.

FAQ

Czy aplikacje do kontroli rodzicielskiej są bezpieczne?

Wiele aplikacji do kontroli rodzicielskiej monitoruje lokalizację Twojego dziecka, dlatego też kluczowe jest, aby wszelkie informacje pozostały bezpieczne i nie dostały się w niepożądane ręce. Aplikacje zamieszczone na powyższej liście są w 100 procentach bezpieczne. Są w nich bowiem wykorzystane solidne systemy zabezpieczeń,  które chronią prywatność Twoją i Twojego dziecka.

Jako rodzic wiem, że bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla Ciebie czymś najważniejszym. Dlatego też poddałam wszystkie zamieszczone na liście aplikacje rygorystycznym testom, aby upewnić się, czy są w pełni funkcjonalne oraz, co najważniejsze, w pełni bezpieczne dla Ciebie i Twoich dzieci.

 

Czy aplikacje do kontroli rodzicielskiej są łatwe w obsłudze i konfiguracji?

Nawet najbardziej zaawansowane aplikacje, takie jak Qustodio i Net Nanny, są niezwykle łatwe w instalacji, konfiguracji i użytkowaniu, a więc idealne dla osób nieobytych z nowoczesnymi technologiami.

Przetestowałem wszystkie aplikacje na tej liście pod kątem szybkości instalacji oraz łatwości obsługi. Poleciłem też aplikacje do kontroli rodzicielskiej na urządzenia z systemem iOS, które można zainstalować bez konieczności usuwania zabezpieczeń producenta z iPhone’a dziecka, co jest częstym problemem w związku z ograniczeniami nakładanymi przez firmę Apple.

 

Na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze aplikacji do kontroli rodzicielskiej?

Moja metodologia wyboru właściwej i niesprawiającej problemów aplikacji opiera się na trzech krytycznych aspektach.

a/ Bezpieczeństwo i przejrzystość

Instalowanie nieznanej aplikacji na urządzeniu dziecka może być niebezpieczne. Aplikacje ze słabymi zabezpieczeniami lub, co gorsza, złośliwym oprogramowaniem to ogromny problem oraz otwarte pole do działania dla cyberprzestępców.

Aplikacja, którą wybierzesz, powinna chronić dane Twojego dziecka za pomocą odpowiedniego szyfrowania, na przykład takiego jak 256-bitowe szyfrowanie w standardzie AES. Wybierz taką aplikację, której producent prowadzi skrupulatną i przejrzystą politykę prywatności, abyś miał świadomość, w jaki sposób wykorzystywane są wrażliwe prywatne dane Twojego dziecka.

b/ Łatwość użytkowania

Jesteś zajętym rodzicem i nie chcesz dodawać sobie kolejnego obowiązku do swojej i tak już długiej listy. Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej są zaprojektowane tak, by  w szybki i zwięzły sposób przekazać Ci wszystkie najważniejsze informacje, których potrzebujesz, by upewnić się co do bezpieczeństwa Twojego dziecka w sieci.

Aplikacje na powyższej liście obfitują w przyjazne dla użytkownika cechy oraz automatycznie ostrzegają Cię w przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia.

c/ Kompatybilność

Aplikacja, którą wybierzesz, musi być kompatybilna z urządzeniami, których regularnie używają Twoje dzieci. Polecane wyżej aplikacje obsługują popularne systemy operacyjne urządzeń mobilnych i stacjonarnych, w tym:

 • Windows
 • macOS
 • Android
 • iOS
 • Amazon Kindle
 • Chrome OS

Co jeszcze mogę zrobić dla bezpieczeństwa mojej rodziny w Internecie?

Aby w pełni chronić swoją rodzinę, wypróbuj ExpressVPN, nasze najlepiej oceniane rozwiązanie w zakresie usług VPN. Chroni ono prywatne dane Twojej rodziny oraz zabezpiecza przed różnego rodzaju cyberzagrożeniami, takimi jak złośliwe oprogramowania, wirusy, trackery, oprogramowania z reklamami. Sprawdź naszą stronę z kuponami VPN (aktualizowaną co tydzień!) i dowiedz się więcej o najlepszych ofertach na zakup znakomitego oprogramowania VPN.

Podsumowanie

Zagrożenia internetowe oraz cyberprzestępczość stanowią poważne ryzyko dla dzieci w dzisiejszym kręcącym się wokół Internetu świecie. Wymienione na liście najwyższej jakości aplikacje do kontroli rodzicielskiej są prostym rozwiązaniem, dzięki któremu zapewnisz swoim bliskim bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy nie będą w zasięgu Twojego wzroku.

Jeśli wciąż masz problem z podjęciem decyzji, którą aplikację wybrać, gorąco polecam Ci wypróbować aplikację Qustodio ze względu na jej zaawansowaną technologię filtrowania treści internetowych, nowoczesny, intuicyjny wygląd oraz przodujące na rynku funkcje bezpieczeństwa. 

 

Na podstawie artykułu Katie Kasunic opublikowanego na stronie vpnmentor.com

0
0
277
Rate this article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *