Photo by Ann on uk/Shutterstock

Przetestowaliśmy najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej, aby zapewnić waszym dzieciom bezpieczeństwo podczas korzystania ze smartfonów i tabletów.

Wybrane aplikacje służące do kontroli rodzicielskiej na systemy Android i iOS pozwalają zobaczyć, co Twoje dzieci robią w Internecie, co miejmy nadzieję, zapewni Ci spokój ducha. Wiele z naszych najlepszych opcji obsługuje również oprogramowanie Windows i Mac na komputery, aby zapewnić Ci kompleksowy podgląd.

Możesz sądzić, że nie potrzebujesz najlepszych aplikacji do kontroli rodzicielskiej, ale jeśli masz małe dzieci lub nastolatki, wiesz, że może być trudno kontrolować, co robią w Internecie.

Czy mają na swoich telefonach Snapchat, WhatsApp lub Facebook Messenger? Czy wiesz, co to za aplikacje? A może Twoje dzieci chowają swoje ekrany, gdy tylko wejdziesz do pokoju? Jeśli tak, to prawdopodobnie coś przed Tobą ukrywają.

Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej na iOS i Androida mogą również pomóc Ci ustalić lokalizację dziecka lub poinformować Cię, czy dziecko nie opuszcza zajęć w godzinach lekcyjnych.

Mogą również powiedzieć Ci, z kim Twoje dzieci rozmawiają online, zaplanować i ograniczyć czas dostępu dzieci do Internetu oraz zablokować nieodpowiednie strony internetowe. Niektóre z tych aplikacji mogą rejestrować połączenia i SMS-y, a nawet wyświetlać treść wiadomości, jednak obecnie Apple i Google ograniczają te możliwości.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacje te działają najlepiej, gdy stanowią część kompleksowego podejścia do nauczania dzieci, jak zachowywać się odpowiedzialnie zarówno w Internecie, jak i poza nim. Porozmawiaj ze swoimi dziećmi o tym, jak mądrze korzystać z Internetu i jak uważać na niebezpieczne sytuacje. Posłuchaj ich, jeśli uznają, że Twoje podejście jest zbyt surowe. Zakomunikuj im jasno, że będziesz monitorować to, co robią w Internecie.

Jedna uwaga: nie recenzujemy żadnej aplikacji do kontroli rodzicielskiej, która może działać w trybie „ukrycia”, co powoduje, że dziecko nie jest świadome jej istnienia. Takie aplikacje są często używane nie do monitorowania dzieci, a do szpiegowania małżonków lub innych osób dorosłych. Mamy tu na myśli zjawisko tzw.  Stalkerware, mogącego być częścią przemocy domowej.

Unikamy również aplikacji, które mogą nagrywać rozmowy telefoniczne. Robienie tego bez zgody co najmniej jednej zaangażowanej strony jest nielegalne w całych Stanach Zjednoczonych, a kilka stanów wymaga zgody obu stron.

Nie ma wyjątków rodzicielskich od przepisów dotyczących nagrywania rozmów telefonicznych. Sądy orzekły, że rodzic nie może nagrywać rozmowy dziecka z inną osobą, chyba że naprawdę wierzy, że dziecku grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Jakie są najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej?

Żadna aplikacja do kontroli rodzicielskiej nie jest idealna, ale Net Nanny zdecydowanie dostarcza najlepsze połączenie filtrowania stron internetowych, śledzenia lokalizacji i zarządzania aplikacjami, zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. Działa również na tabletach Amazon Kindle Fire, Windows, Mac’ach i Chromebook’ach obsługujących Google Play.

Kaspersky Safe Kids zajmuje drugie miejsce, oferując w pełni funkcjonalną aplikację na nieograniczonej liczbie urządzeń z systemem Android i iOS, a także na komputerach Mac i PC. Jego bezpłatny wariant obejmuje monitorowanie sieci, ograniczenia czasowe w korzystaniu z internetu i zarządzanie aplikacjami, a w pełni funkcjonalny, płatny plan to tylko 15$ rocznie.

Norton Family oferuje prawie wszystkie funkcje, których może chcieć rodzic. W tym niedawno dodane geofencing, aczkolwiek jego możliwości zarządzania aplikacjami nie działają w systemie iOS. Monitoruje zarówno smartfony, tablety jak i komputery z systemem Windows, jednak nie obsługuje komputerów Mac.

Wiele produktów antywirusowych, w tym oferowane przez Norton i Kaspersky, ma wbudowaną kontrolę rodzicielską. Aby zobaczyć, jak dobrze sprawdzają się one w porównaniu z samodzielnymi usługami, zapoznaj się z naszym przeglądem najlepszego (i najgorszego) oprogramowania antywirusowego dla rodziców.

Wszystkie aplikacje do kontroli rodzicielskiej oferują więcej funkcji na Androida niż na iOS, ze względu na bardziej restrykcyjne ograniczenia związane z polityką Apple i kontrolą systemu. Jeśli naprawdę poważnie myślisz o tym, co robią Twoje dzieci w internecie, kup im telefony z Androidem.

Uważaj jednak na aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida, które musisz samodzielnie zainstalować. Zwykle istnieje dobry powód, dla którego takiej aplikacji nie ma w oficjalnym sklepie Google Play. (Zrobimy wyjątek dla Qustodio, którego wersja sideloaded ma możliwości, których nie ma wersja aplikacji z Google Play).

Nowości i aktualizacje aplikacji do kontroli rodzicielskiej

Norton dodał geofencing i automatyczne alerty lokalizacji, a także konfigurowalne harmonogramy zajęć lekcyjnych.

Qustodio dodał obsługę Chromebook’ów za pomocą Google Play i rozszerzenia przeglądarki.

ESET Parental Control dla Androida obniża stawki subskrypcji dla planów wieloletnich, przy czym dwuletnia subskrypcja kosztuje 45$, a trzyletnia 60$, co stanowi odpowiednio 25% i 33% zniżki.

Najlepsza aplikacja do kontroli rodzicielskiej, jaką możesz zdobyć

  1. Net Nanny

Powody by kupić:

+ Intuicyjny, spójny projekt

+ Niezrównane filtry internetowe

Niezawodna geolokalizacja i zarządzanie czasem

Powody by unikać:

– Nieco droga

Brakuje niektórych funkcji na iOS
Net Nanny, która według nas jest najlepszą aplikacją do kontroli rodzicielskiej, ma nowoczesny, intuicyjny wygląd i doskonałą technologię filtrowania stron internetowych, która analizuje je, a nie tylko ślepo blokuje. Pozwala również na tworzenie własnych filtrów.

Wśród aplikacji do kontroli rodzicielskiej, które wypróbowaliśmy, Net Nanny jest najbliżej parytetu funkcji między wersjami na iOS i Androida. Pozwala śledzić lokalizację Twojego dziecka, wyświetlać jego historię lokalizacji oraz ustawiać limity czasowe i harmonogramy równie dobrze na obu platformach.

Wersja na iOS umożliwia zablokowanie ponad 100 aplikacji na telefonie Twojego dziecka; Android pozwala na blokowanie wszystkich. Wbudowany Doradca Aplikacji informuje, na które nowe aplikacje należy uważać.

Net Nanny umożliwia również kontrolę zawartości aplikacji mediów społecznościowych, takich jak Instagram, TikTok czy YouTube, zamiast blokować je całkowicie.

Jedyną rzeczą, której Net Nanny nie może zrobić na smartfonie, jest monitorowanie połączeń i SMS-ów. Żadne aplikacje, które testowaliśmy, nie mogą tego robić na iOS, ale kilka oferuje tę funkcję na Adroidzie.

  1. Kaspersky Safe Kids

Najlepsza okazja wśród najlepszych aplikacji do kontroli rodzicielskiej

Powody by kupić:

+ Bardzo przystępna cena

+ W pełni funkcjonalny w wersji darmowej i płatnej

Monitoruje komputery PC i Mac

 

Powody by unikać:

Serwis internetowy czasami jest powolny

Źle zaprojektowane aplikacje mobilne

 

Podobnie jak Net Nanny, Kaspersky Safe Kids umożliwia monitorowanie i kontrolowanie aktywności dzieci na komputerach PC i Mac oraz na smartfonach. Co więcej, płatna wersja aplikacji Kaspersky kosztuje tylko 15$ rocznie (oferuje również 7-dniowy, bezpłatny okres próbny) dla nieograniczonej liczby urządzeń. Bezpłatny plan pozwala ustawić limity czasu spędzane przed ekranem, filtrować strony internetowe i zarządzać innymi aplikacjami.

Płatny plan pozwala na monitorowanie mediów społecznościowych, śledzenie lokalizacji oraz geofencing. Aplikacja Kaspersky działa zarówno w systemie iOS, jak i Android, podobnie jak kontrolowanie stron internetowych i planowanie dozwolonego czasu na korzystanie z urządzenia. Jednak zarządzanie aplikacjami w systemie iOS ogranicza się do blokowania aplikacji, które posiadają ograniczenia wiekowe.

Podobnie funkcja, która pozwala blokować określone rodzaje wyszukiwań oraz przeglądać historię wyszukiwania w serwisie YouTube, jeśli jesteś płatnym użytkownikiem. Działa ona w systemach Windows, iOS i Android, w tym w aplikacji YouTube na Androida — ale nie na komputerach Mac.

Wady, które są niewielkie, polegają na tym, że aplikacje mobilne są niezdarnie zaprojektowane, portal internetowy może działać wolno, a filtry sieciowe mogą nie działać w mniej znanych przeglądarkach. Mimo to, jeśli nie czujesz potrzeby czytania wiadomości tekstowych swoich dzieci (a w takim przypadku potrzebujesz Qustodio), warto rozważyć Kaspersky Safe Kids.

 

  1. Norton Family

Dobra opcja dla dzieci korzystających z systemu Android i Windows

 

Powody by kupić:

+ Świetne filtry internetowe i monitorowanie

+ Nieograniczona liczba dzieci i urządzeń

Działa na Windows

 

Powody by unikać:

Aplikacja mobilna mogłaby być ulepszona

 

Moc i funkcje Norton Family są idealne dla gospodarstw domowych z systemem Android (i Windows), z kilkorgiem dzieci. Norton oferuje prawie każdą funkcję, której rodzic może potrzebować w jednej z najlepszych aplikacji do kontroli rodzicielskiej, w tym niedawno dodaną funkcję geofencing.

Funkcje śledzenia lokalizacji, planowania czasu spędzonego przed ekranem oraz filtrowania i monitorowania sieci działają zarówno w systemie iOS, jak i Android, ale limity czasowe Norton dotyczą tylko oprogramowania Windows i Android. Zarządzanie aplikacjami w ogóle nie działa w aplikacji na iOS.

Jednak Norton Family ma bardzo silne filtry internetowe, nawet w systemie iOS, monitoruje zarówno Hulu, jak i YouTube, a także ma nową funkcję o nazwie Czas szkolny, aby utrzymać dzieci w skupieniu podczas nauki zdalnej.

Norton Family jest bezpłatny, jeśli zdecydujesz się na jeden z droższych programów antywirusowych Norton, taki jak Norton 360 Deluxe, który często jest przeceniony do zaledwie 50$ rocznie. Za tę cenę zakup Norton Family wraz z doskonałą ochroną antywirusową Norton jest oczywisty, chyba że Twoje dzieci korzystają z komputerów Mac.

 

  1. OurPact

Najlepsza aplikacja do kontroli rodzicielskiej na urządzenia z systemem iOS

 

Powody by kupić:

+ Doskonały design i nawigacja

+ Potężny zestaw funkcji iOS

Obejmuje do 20 urządzeń podrzędnych

 

Powody by unikać:

– Ograniczone filtrowanie sieci

-Może być drogie

 

Kiedyś była to najpotężniejsza aplikacja do kontroli rodzicielskiej dla iPhone’ów. Możliwości OurPact zostały jednak nieco zmniejszone przez Apple, które tymczasowo usunęło OurPact z App Store. Nadal jednak może blokować lub zarządzać dowolną aplikacją na iOS oraz na Androidzie.

OurPact angażuje również dzieci w zarządzanie dziennym limitem czasu ekranowego, który im dajesz, i dobrze radzi sobie z planowaniem. Jego plan Premium Plus umożliwia uzyskiwanie zrzutów ekranu z urządzenia dziecka, nawet w systemie iOS, a także blokowanie aplikacji do przesyłania wiadomości i SMS-ów, nawet mimo braku wglądu w treść wiadomości.

Jednak filtrowanie stron internetowych po prostu blokuje pornografię, a interfejs zarządzania czasem jest nieco niezgrabny. OurPact poinformuje Cię, gdzie jest Twoje dziecko, a jego geofencing poinformuje Cię, kiedy dziecko przybędzie lub opuści określone miejsca, ale nie może Ci powiedzieć, gdzie było Twoje dziecko.

Pomimo tych wad, dobrze zaprojektowany interfejs i intuicyjne funkcje OurPact sprawiają, że korzystanie z niego jest przyjemnością, zwłaszcza jeśli Twoje dzieci mają iPhone’y.

 

  1. Google Family Link

Dobrze zaprojektowany, bardzo kompetentny i całkowicie darmowy

 

Powody by kupić:

+ Całkowicie darmowy

+ Solidny projekt

Doskonała wydajność

 

Powody by unikać:

– Nie obsługuje iPhonów dzieci

Bardzo ograniczone filtrowanie sieci

 

Google Family Link to jedyna opcja na tej stronie, która jest całkowicie bezpłatna. Możesz być mile zaskoczony, jak potężny i użyteczny może być – o ile Twoje dzieci mają telefony lub tablety z Androidem.

Google Family Link daje rodzicom kontrolę nad uprawnieniami systemowymi poszczególnych aplikacji na urządzeniu z Androidem. Żadna inna aplikacja do kontroli rodzicielskiej, którą sprawdziliśmy, nie ma takiej możliwości. Pozwala także zdecydować, jakie aplikacje Twoje dziecko może pobierać z Google Play.

Nie ma wersji aplikacji dla dzieci Google Family Link na iOS, ale rodzice mogą używać iOS lub Androida do monitorowania urządzeń dzieci. Mimo wszystko zalecamy korzystanie z Androida, ponieważ rodzic ma zapewniony znacznie większy wgląd i kontrolę.

Kilka wad: Google Family Link ma tylko jeden filtr internetowy przeciwko „witrynom dla dorosłych” i nie działa idealnie. Ten sam pojedynczy filtr jest dostępny w YouTube. Śledzenie lokalizacji jest nieco prymitywne i nie ma geofencingu, ale funkcje zarządzania czasem działają dobrze.

Jeśli martwisz się przede wszystkim jakich aplikacji używają Twoje dzieci, Google Family Link jest dla Ciebie idealnym wyborem. Jeśli jednak potrzebujesz aplikacji, która może więcej, Google Family Link będzie dobrze współpracować z jedną z alternatywnych opcji opisanej na tej stronie.

 

  1. Qustodio

Szeroka obsługa wielu platform oraz możliwość rejestrowania połączeń i czytania SMS-ów

 

Powody by kupić:

+ Szeroki zestaw funkcji w różnych cenach

+ Szeroka obsługa wielu platform

Połączenia i monitorowanie tekstu nadal możliwe na Androidzie

 

Powody by unikać:

– Dość drogie

Nierzetelne filtrowanie sieci

 

Qustodio obsługuje urządzenia z systemem iOS i Android, tablety Amazon Fire, komputery Mac, komputery PC i Chromebooki. Pozwala także ustawić limity czasowe dla poszczególnych aplikacji i poszczególnych urządzeń.

Aplikacja działa zarówno na iOS, jak i na Androidzie, podobnie jak geofencing i funkcja Family Locator, która pokazuje, gdzie są wszystkie Twoje dzieci naraz. Możesz zarządzać około 6000 aplikacji na iOS i wszystkimi aplikacjami na Androida, ale filtrowanie sieci nie działa za dobrze na żadnej z platform.

Jednak Qustodio jest jedną z niewielu aplikacji, które ostatnio testowaliśmy, która nadal może rejestrować SMS-y i połączenia dziecka, przeglądać treść wiadomości tekstowych lub blokować numery telefonów, przynajmniej na Androidzie. Musisz jednak pobrać specjalną wersję aplikację ze strony Qustodio, aby to wszystko spójnie działało. Jeśli jednak te funkcje są dla Ciebie ważne, Qustodio może być dla Ciebie właściwą aplikacją.

Największą wadą jest to, że Qustodio może stać się koszmarnie drogi, kosztując do 138$ rocznie za 15 urządzeń. (Czytelnicy Tom’s Guide otrzymują 10% zniżki.)

 

  1. Screen Time

Robi jedną rzecz bardzo dobrze

 

Powody by kupić:

+ Intuicyjny projekt

+ Dobrze obsługuje dostęp

System zadań/nagród

 

Powody by unikać:

– Drogie dopłaty za śledzenie lokalizacji lub filtry

Brak monitorowania tekstu lub połączeń

Screen Time – nie mylić z funkcją „Czas na ekranie” w iOS – doskonale radzi sobie z zarządzaniem i planowaniem dostępu do urządzeń dla dzieci. Niestety, nie robi wiele więcej, przynajmniej na urządzeniach z iOS. Zarządzanie aplikacjami i filtrowanie stron internetowych są dostępne tylko dla systemu Android.

Screen Time ma również zaskakujące opłaty za śledzenie lokalizacji i filtry internetowe, z których obie funkcje są prawdopodobnie niezbędne, a które w innych aplikacjach do kontroli rodzicielskiej występują za darmo. (Obie funkcje można uzyskać w 14-dniowej wersji próbnej Premium Screen Time).

Podobało nam się, jak Screen Time pozwala rozdawać dodatkowy czas przed ekranem dzieciom, które wykonują obowiązki lub dobre uczynki. Jednak nie można blokować aplikacji w systemie iOS oraz nie ma w ogóle funkcji monitorowania połączeń ani SMS-ów, chociaż niedawno dodano geofencing i historię lokalizacji.

 

  1. ESET Parental Control for Android

Pozostawia pole do poprawy

 

Powody by kupić:

+ Atrakcyjne funkcje lokalizacji

Nieograniczona liczba urządzeń

 

Powody by unikać:

– Mylący interfejs użytkownika

– Brak monitorowania połączeń lub wiadomości tekstowych

– Tylko na Androida

 

ESET Parental Control dla systemu Android trzyma się jednej platformy, jednak nawet mimo tego nie jest dość dobry. Brakuje funkcji monitorowania wiadomości tekstowych i połączeń (i blokowania numerów) oraz wdraża nieporęczne rozwiązania, do tego, co już oferuje.

Zarządzanie aplikacjami i zarządzanie czasem, które otrzymujesz w bezpłatnej wersji ESET Parental Control dla systemu Android, działa dobrze, podobnie jak śledzenie lokalizacji i geofencing, które otrzymasz, jeśli zapłacisz za subskrypcję. (Jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny oraz duże zniżki na plany wieloletnie). Podobała nam się funkcja, która pozwala dziecku wysłać wiadomość SOS do wyznaczonych telefonów za pomocą jednego dotknięcia.

Mimo to roczny, 30 dolarowy, plan nie jest wart wydawania, chyba że dostaniesz go w pakiecie z ESET Smart Security Premium. Kaspersky Safe Kids oferuje więcej niż ESET Parental Control dla systemu Android na czterokrotnie większej liczbie platform i za połowę ceny.

 

  1. MMGuardian

Jedyna aplikacja, która pozwala czytać wiadomości na iOS

 

Powody by kupić:

+ Szeroki zestaw funkcji Androida

+ Szczegółowe sterowanie

+Może czytać SMS-y, wiadomości na iOS

 

Powody by unikać:

– Może być drogi

-Marny interfejs użytkownika

 

MMGuardian ma prawie każdą funkcję kontroli rodzicielskiej, której możesz potrzebować na telefonach z Androidem, w tym możliwość rejestrowania, blokowania i czytania wiadomości tekstowych oraz rejestrowania i blokowania połączeń.

Jest to również jedyna znana nam aplikacja, która nadal może czytać SMS-y i wiadomości na iOS, chociaż nie może ich blokować, dzięki oprogramowaniu na komputery Mac i PC, które przeszukuje kopie zapasowe iPhone’a.

Jednakże interfejsy użytkownika są przestarzałe i frustrujące na obu platformach. Aplikacje na smartfony z systemami iOS i Android oferują śledzenie lokalizacji i doskonałe filtrowanie stron internetowych. MMGuardian ma teraz również komponent sztucznej inteligencji do wykrywania nagości w zapisanych obrazach.

Zarządzanie czasem i planowanie czasu przed ekranem są dostępne tylko w systemie Android, a oddzielna aplikacja MMGuardian na tablety z systemem Android nie ma funkcji śledzenia lokalizacji.

W systemie iOS zarządzanie aplikacjami MMGuardian jest prymitywne i nie ma blokowania połączeń. Ale jeśli naprawdę interesuje Cię, co pisze Twoje dziecko, zwłaszcza na iOS, warto rozważyć MMGuardian.

Jak wybrać najlepszą dla siebie aplikację do kontroli rodzicielskiej?

To, czego potrzebujesz od usługi kontroli rodzicielskiej, zależy głównie od wieku Twoich dzieci. Jeśli jesteś rodzicem dzieci poniżej 12 roku życia, zdecydowanie chcesz mieć możliwość blokowania kontrowersyjnych witryn, ale możesz również rozważyć aplikację dostępną na tabletach Amazon Fire.

Jeśli masz nastolatki, możesz pozwolić im spojrzeć na niektóre rzeczy w internecie, ale tylko wtedy, gdy jesteś tego świadomy. Możesz również chcieć zobaczyć, z kim rozmawiają Twoje nastolatki w komunikatorach i zobaczyć, gdzie są późno w piątek wieczorem. Możesz też rozważyć usługę, która monitoruje urządzenia Windows i Mac Twoich dzieci, a także ich smartfony.

Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej będą oferować co najmniej filtrowanie stron internetowych, śledzenie lokalizacji, limity czasu spędzanego przed ekranem i blokadę aplikacji, która działa przynajmniej na Androidzie.

Przydatne dodatkowe funkcje obejmują geofencing, który ostrzega, jeśli telefon dziecka opuści wyznaczony „bezpieczny” obszar, taki jak szkoła lub dom krewnego. Większość z tych aplikacji umożliwia monitorowanie telefonu dziecka za pomocą interfejsu internetowego komputera stacjonarnego, a także własnego smartfona.

Kilka z tych aplikacji pozwala blokować i rejestrować połączenia i SMS-y, które dziecko wykonuje i odbiera, a nawet czytać wiadomości tekstowe dziecka, ale wymaga to dodatkowych kroków. Żaden nie pozwala Ci podsłuchiwać rozmowy, ponieważ jest to nielegalne.

Zobacz poniższą tabelę, aby dowiedzieć się, co oferuje każda z naszych sprawdzonych aplikacji do kontroli rodzicielskiej.

 

Tabela porównująca cechy aplikacji

 

Funkcja

(pogrubienie = darmowa)

ESET Parental Control for Android Google Family Link Kaspersky Safe Kids MMGuardian Net Nanny Norton Family OurPact Qustudio Screen Time
Cena Darmowe /30$ rocznie Darmowe Darmowe/15$ rocznie Do 70$ rocznie Darmowe/90$ rocznie 50$ rocznie Darmowe/84$ rocznie Darmowe/ 138$ rocznie Darmowe/ 40$ rocznie
Liczba urządzeń Bez limitu Bez limitu Bez limitu 1 do 5 1 do 20 Bez limitu 1 do 20 1 do 15 1 do 5
Platformy Android Android Android, iOS, Windows, Mac Android, iOS Android, iOS, Kindle Fire, Windows Android, iOS, Windows Android, iOS Android,iOS,

Kindle Fire, Windows,Mac Chrome OS

 

Android, iOS
Portale internetowe dla rodziców Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak
Rejestrowanie połączeń Brak Brak Brak Brak Brak Brak Brak Tylko Android Brak
Rejestrowanie sms’ów Brak Brak Brak Tak Brak Brak Brak Tylko Android Tak
Treść wiadomości Brak Brak Brak Tak Brak Brak Brak Tylko Android Brak
Blokowanie połączeń Brak Brak Brak Tylko Android Brak Brak Brak Tylko Android Brak
Blokowanie sms’ów Brak Brak Brak Tylko Android Brak Brak Brak Tylko Android Brak
Geofencing Tak Brak Tak Brak Brak Tak Tak Tak Tak + opłata
Śledzenie lokalizacji Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak + opłata
Historia lokalizacji Tak Tak Brak Tylko Android Tak Tak Brak Tak Tak + opłata
Śledzenie stron internetowych Tak Tak Tak Tak Tak Tak Brak Tak Tak
Filtrowanie stron internetowych Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak + opłata, tylko Android
Limity czasowe Tak Tak Tak Tylko Android Tak Tak Tak Tak Tak
Planowanie czasu Tak Tak Tak Tak (limitowane na iOS) Tak Tak Tak Tak Tak
Zarządzanie aplikacjami Tak Tak Tak (limitowane na iOS) Tylko Android Tak (limitowane na iOS) Tylko Android Tak Tak Tak, tylko Android
Blokowanie aplikacji Tak Tak Tak (limitowane na iOS) Tak (limitowane na iOS) Tak Tylko Android Tak Tak Tylko Android

 

 

Jak testujemy i oceniamy najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej?

 

Kryteria ewaluacji

Skupiliśmy się na aplikacjach do kontroli rodzicielskiej, które kładą nacisk na proaktywne konfigurowanie filtrów i limitów, zanim Twoje dziecko użyje telefonu, a nie tylko na śledzenie aktywności po fakcie. Wzięliśmy pod uwagę następujące kryteria.

Cena: Jaki jest koszt usługi i ile dzieci i urządzeń jest nią objętych?

Instalacja: Jak łatwo zainstalować i skonfigurować aplikację na każdym urządzeniu?

Zarządzanie aplikacjami: jaki poziom kontroli zapewnia aplikacja w zakresie monitorowania, blokowania lub ograniczania korzystania z aplikacji? Czy aplikacja pozwala zobaczyć wszystkie inne aplikacje na urządzeniu dziecka?

Filtrowanie: jakie narzędzia filtrujące oferuje każda aplikacja? Jak skutecznie aplikacja odfiltrowuje treści, które uważasz za nieodpowiednie?

Zarządzanie czasem: jakie narzędzia oferuje aplikacja do ograniczania czasu, jaki dziecko spędza na swoim urządzeniu (urządzeniach)?

Zarządzanie SMS-ami i wiadomościami: czy aplikacja pozwala Ci zobaczyć treść wiadomości tekstowych Twojego dziecka? Czy możesz ustalać reguły lub blokować określone kontakty? Czy otrzymujesz powiadomienia o nowych kontaktach? Czy kontrola wykracza poza wbudowane aplikacje do obsługi wiadomości? Czy możesz całkowicie zablokować aplikacje do przesyłania wiadomości?

Śledzenie lokalizacji: czy aplikacja pozwala znaleźć dziecko w sytuacji awaryjnej? Czy rejestruje ich poprzednie lokalizacje? Czy aplikacja umożliwia geofencing?

 

Nasze najnowsze testy zostały przeprowadzone na Lenovo Yoga C940 z systemem Windows 10, Google Pixel 4XL z systemem Android 11 i iPhonem 12 z systemem iOS 14.2.

Przetestowaliśmy każdą aplikację na każdej obsługiwanej platformie dwukrotnie, od instalacji do odinstalowania. Zazwyczaj monitorowaliśmy aktywność z Lenovo Yoga C940, ale w przypadku aplikacji, które oferowały sterowanie z aplikacji na smartfony, testowaliśmy te funkcje zwykle z iPhone’a.

Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida pozostają w większości przypadków znacznie bardziej niezawodne niż ich odpowiedniki na iOS, a tylko OurPact oferuje identyczność funkcji na obydwu platformach, spośród aplikacji, które testowaliśmy.

Odnotowujemy obszary, w których występują rozbieżności w funkcjonalnościach oferowanych na każdej platformie, ale nie zapewniamy odrębnych ocen i recenzji dla każdej aplikacji na iOS i Androida.

Jeśli chodzi o monitorowanie połączeń i SMS-ów, Apple i Google sprawiły, że jest to prawie niemożliwe dla jakiejkolwiek aplikacji. Qustodio radzi sobie z tym, oferując specjalną wersję aplikacji na Androida, którą użytkownicy mogą pobierać; MMGuardian zastępuje standardową aplikację SMS własną na Androida i używa komputerów PC lub Mac do przeszukiwania kopii zapasowych telefonu w systemie iOS.

 

Na podstawie artykułu Paula Wagenseil i Seana Riley opublikowanego w Tomsguide.com

0
0
275
Rate this article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *