Poza zamówioną kartą sim od Operatora otrzymujemy pakiet kontraktów dla rodzica i dziecka w formie papierowej. W sposób jasny i przejrzysty przedstawione są szanse i zagrożenia, które mogą wyniknąć z nieodpowiedzialnego korzystania z telefonu. Jest również kontrakt dla rodzica zwracający uwagę przede wszystkim na relacje z dzieckiem.

Instalacja Heroo sprowadza się do umieszczenia karty sim w telefonie dziecka. Na dzień dzisiejszy (grudzień 2021) nie ma jeszcze dostępnych aplikacji o których możemy przeczytać na stronie internetowej, więc nasz test sprowadzi się tylko do przetestowania możliwości blokowania stron dla ‘dorosłych’ (dlaczego dla dorosłych?!?) z poziomu operatora.

Testy:
– wyszukiwanie różnych haseł tzw. “dla dorosłych” dają mierne wyniki. Wyświetlane są strony, które wg naszej oceny są nieakceptowalne. Nie chcielibyśmy prezentować ich ani dorosłym ani dzieciom.

Czekamy na aplikacje do zainstalowania na telefonach rodziców i dzieci!

Trzeba podkreślić, że nie ma aplikacji, która w pełni zabezpieczy urządzenia przed ściąganiem/oglądaniem niechcianych treści. Najważniejsze jest uświadomienie dzieciom jakie możliwości daje nam dostęp do sieci ale też jakie wiążą się z tym zagrożenia.

0
0
131
Rate this user guide

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *