Trend Micro Internet Security

Japońska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Trend Micro oferuje szereg planów programów antywirusowych, w tym:

Internet Security. Chroni do 2 urządzeń za pomocą ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, ochrony prywatności w Internecie i kontroli rodzicielskiej.
Maximum Security. Chroni od 2 do 25 urządzeń, dodaje menedżer haseł, ochronę bankowości internetowej i narzędzia do strojenia systemu.
Premium Security. Chroni 6-10 urządzeń, dodaje wsparcie premium 24/7 i specjalistyczną usługę usuwania wirusów.
Wszystkie Funkcje Trend Micro działają wyjątkowo dobrze (chociaż Kontrola rodzicielska Norton jest znacznie lepsza). Jednak ochrona przed atakami typu „phishing” tej marki naprawdę wyróżnia się na tle innych.

Oszustwa związane z wyłudzaniem informacji są coraz powszechniejsze i wykrycie ich przez oprogramowanie antywirusowe może być bardzo trudne. Cyberprzestępcy potrafią tworzyć duplikaty witryn internetowych (taktyka zwana „fałszowaniem domen”), mająca na celu podstępne zrzeczenie się danych osobowych i haseł. Przeglądarki internetowe, takie jak Chrome i Firefox, integrują pewną ochronę przed phishingiem. Jednak ta podstawowa ochrona nie wystarczy.

Funkcja antyphishingowa firmy Trend Micro uzyskuje wyjątkowo dobre wyniki w testach ochrony przed phishingiem – wykryła więcej witryn phishingowych w moich testach niż którykolwiek z jej konkurentów.

Podsumowanie:
Trend Micro oferuje silny zestaw funkcji bezpieczeństwa i prywatności i kilka imponujących opcji obsługi klienta w najdroższym planie. Jest szczególnie dobry w ochronie przed phishingiem, i pomoże Ci uniknąć złośliwych stron internetowych próbujących wykraść numery kart kredytowych lub hasła.