Opal

Opal to rozszerzenie nr 1 do ograniczenia czasu spędzanego na ekranie. Dołącz do ponad 100.000 użytkowników, którzy oszczędzają czas, skupiają się lepiej i rozwijają zdrowsze nawyki ekranowe. Nasze rozszerzenie wykorzystuje poparte naukowo podejście do odłączania rozpraszaczy, ustawiania intencji, planowania czasu wolnego i skupiania się na tym, co dla Ciebie ważne.

Dzięki tej aplikacji możesz zablokować rozpraszające aplikacje i witryny, takie jak Facebook, Instagram, TikTok, Reddit, Snapchat, Twitter i wiele innych, za jednym dotknięciem i położyć kres bezmyślnemu scrollowaniu!

Jeśli musisz korzystać z rozpraszającej strony internetowej, musisz ustawić zamiar i czas, dlaczego chcesz go użyć, a program odblokuje tę konkretną stronę dla Ciebie na określony czas.


ZenScreen

ZenScreen to darmowa aplikacja pozwalająca ci odzyskać kontrolę, poprzez udostępnienie statystyk i narzędzi do ograniczania czasu przed ekranem. Aplikacja może być stosowana zarówno przez osoby chcące wziąć sprawy w swoje ręce, lub jako kontrola rodzicielska przez rodziców dzieci uzależnioncyh od ekranu. ZenScreen uczy się z twoich aktywności, monitoruje niezdrowe zwyczaj, zaleca przerwy i blokuje dostęp do wybranych aplikacji rano i wieczorem.

Funkcje:

Korzystanie z aplikacji – Wiedz, gdzie ty lub twoje dzieci spędzacie najwięcej czasu.

Podział na kategorie – Zobacz, ile czasu spędzasz na rozrywce, a ile na produktywnej pracy.

Inteligentny poranek – Rano telefon odblokuje się na 10 minut, po czym zablokuje się, dając ci czas na rozpoczęcie dnia.

Spokojna noc – Ustaw zdrowy czas snu, w którym aplikacje będą zablokowane, zapobiegając całonocnym maratonom Netflixa czy bezmyślnemu przeglądaniu mediów społecznościowych.

Regularne przerwy – Pokonaj uzależnienie od internetu, biorąc sugerowane przerwy w ciągu dnia.

Dzienny limit – Ustaw limity czasowe dla aplikacji i kategorii, z których korzystasz najwięcej, a ZenScreen pomoże ci ich dotrzymać.

Personalizacja kategorii – przydzielaj aplikacje do kategorii Rozrywkowych, Produktywnych i Innych.

Tryb bez rozproszeń – Jeden przycisk sprawi, że aplikacje znikną z ekranu głównego, pozwalając ci na spokojny obiad lub czas z rodziną.

Co w aplikacji spodoba się dzieciom:

 • Uszanowanie prywatności – twoje dzieci widzą dokładnie to samo co ty.
 • Przejęcie kontroli – kiedy ustalicie już wspólnie limity, dzieci same kontrolują czas korzystania z urządzenia.
 • Przewidywalność – ZenScreen jasno powiadamia dzieci o ograniczeniach, likwidując zaskoczenie i frustrację nagłym zablokowaniem urządzenia.


AntiSocial

Aplikacja AntiSocial została zaprojektowana, aby nie tylko pomóc ci zrozumieć, jak ‘normalne’ korzystanie z telefonu powinno wyglądać, ale także udostępnić ci narzędzia do walki z uzależnieniem. Zamiast fizycznie ograniczać dostęp do aplikacji, AntiSocial podaje użytkownikowi niezbędne informacje i pozwala samemu je rozwiązać. Dowiesz się, czy korzystasz z telefonu więcej niż przeciętny użytkownik, co pozwoli ci zmotywować się do działania. Aplikacja oferuje także blokadę aplikacji i ograniczenia czasowe, które mogą być włączane gdy potrzebujesz dodatkowej pomocy.

Główne funkcje:

 • Kontroluj liczbę odblokowań telefonu i ile dziennie z niego korzystasz
 • Przeglądaj tygodniowe i miesięczne statystyki czasu korzystania z telefonu
 • Porównuj siebie do innych użytkowników aplikacji
 • Dogłębny system rankingowy
 • Odkrywaj sposoby na zerwanie z uzależnieniem


Off the Grid

Off the Grid to aplikacja stworzona z myślą o osobach, które potrzebują pomocy w walce z uzależnieniem od telefonu.

 • Jesteś na wspólnym obiedzie i nie możesz powstrzymać się od zerkania na telefon? Off the Grid zablokuje telefon, byś mógł w pełni skupić się na spotkaniu
 • Chcesz odpocząć wieczorem od ekranu? Ustaw konkretną godzinę w aplikacji, a telefon automatycznie wyciszy się i przestanie ci przeszkadzać
 • Chcesz upewnić się, że bliscy nadal mogą się z tobą skontaktować? Wybierz, które połączenia chcesz akceptować, gdy telefon jest zablokowany
 • Obawiasz się, co pomyślą znajomi, gdy nie będą mogli się dodzwonić? Ustaw personalizowane wiadomości dające im znak, że izolujesz się od telefonu


AppDetox

AppDetox to program, który pozwala ograniczyć dostęp (czasowo lub na stałe) do aplikacji zainstalowanych na smartfonie lub tablecie.

Pomoże on użytkownikom, którzy uważają, że korzystają ze smartfona (np. z mediów społecznościowych) zbyt często, a jednocześnie nie chcą stosować terapii radykalnej, czyli usuwania spornych programów. AppDetox pozwala ustalić zasady korzystania z nich w prosty i przystępny sposób.

Na ekranie głównym AppDetox wyświetli się lista wszystkich zainstalowanych programów, wraz z adnotacją, ile razy otworzyliśmy daną aplikację. Dla każdego z nich możemy ustawić odrębną regułę (dopuszczona do uruchomienia w wybrane dni lub pory dnia, maksymalna dopuszczalna liczba uruchomień, limit czasu na korzystanie z programu, wyłączenie dostępu do aplikacji na określony czas lub na stałe). Po jej utworzeniu, dostęp do wskazanego programu będzie ograniczony według wytycznych, które wprowadziliśmy. Cały proces jest bardzo prosty i trwa krótko, a to sprawia, że z aplikacji AppDetox można skorzystać, gdy np. chcemy uruchomić grę dla dziecka, ale w taki sposób, by mogło bawić się nią tylko przez ograniczony czas.

Dodatkowo w aplikacji możemy ustawić jej zachowanie, gdy np. upłynie dopuszczalny czas korzystania z wybranego programu: wyświetlenie powiadomienia, zamknięcie go lub brak reakcji. AppDetox w osobnej kategorii wyświetli nam też listę utworzonych reguł ograniczających dostęp do aplikacji oraz informację o liczbie prób ich złamania.


Space

Aplikacja SPACE została stworzona aby pomóc Ci znaleźć zdrowy balans między smartfonem i czasem produktywnym i w ten sposób pokonać uzależnienie od ekranu.

SPACE pomoże ci:

 • Zrozumieć Twoje dotychczasowe nawyki – czy sięgasz po telefon jedynie z nudów, czy zaspokajasz za jego pomocą potrzebę kontaktu ze znajomymi, czy może naprawdę używasz go do pracy
 • Ustalać cele aby kontrolować, ile korzystasz z telefonu i konkretnych aplikacji, i porównywać obecne wyniki z przeszłymi
 • Ograniczyć korzystanie z telefonu poprzez używanie funkcji takich jak blokowanie powiadomień czy automatyczne przyciemnianie ekranu


Freedom

Freedom pozwala skupić się na produktywnych zadaniach poprzez ograniczenie czasu spędzanego na rozrywce online. Aplikacja działa we wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych, można więc zsynchronizować swoje urządzenia i pracować bez jakichkolwiek rozproszeń.

Główne funkcje:

Blokuj aplikacje i strony – wyłączaj dostęp do stron, gier i aplikacji które mogą rozpraszać cię w trakcie pracy

Wyłączaj internet – gdy naprawdę musisz się skupić, możesz jednym kliknięciem całkowicie odciąć dostęp do internetu

Synchronizuj wszystkie urządzenia – Freedom w pełni wspiera macOS, iOS, Windows, Androida i ChromeOS, udostępnia także wersję przeglądarkową dla użytkowników Linuxa

Planuj personalizowane sesje – sesję uruchamiaj ręcznie lub planuj swój dzień zawczasu, a wtedy sesje uruchomią się automatycznie

Tryb zablokowany – kiedy twoja wolna wola potrzebuje pomocy, uruchom tryb zablokowany, w którym nie możesz wyłączać sesji w trakcie jej trwania


Social Fever

Social Fever to aplikacja od Systweak pomagająca kontrolować czas spędzany na telefonie. Oferuje historię naszej aktywności i narzędzia do ograniczania korzystania z aplikacji. Dodatkowym atutem jest możliwość ustalenia i monitorowania „zadań” w realnym świecie jak spacer czy spotkanie ze znajomymi.

Główne funkcje:

Na bieżąco sprawdzaj czas korzystania z aplikacji – Kontroluj, ile czasu zużywasz na oglądanie Netflixa czy przeglądanie Instagrama

Dobrze wykorzystuj czas – Ogranicz korzystanie z telefonu poprzez ustawianie godzin bez ekranu

Odświeżaj zainteresowania – Dodawaj w aplikacji swoje ulubione hobby aby bardziej owocnie wykorzystywać czas

Monitoruj swoje nawodnienie – Pozostań zdrowy i nawodniony, śledząc dzienne spożycie wody

Kontroluj zdrowie swoich oczu i uszu – Zapobiegaj zmęczeniu wzroku i pogorszeniu słuchu dzięki odpowiednim powiadomieniom

Podsumowanie dnia – Otrzymuj dogłębną analizę dotyczącą czasu użytkowania urządzenia i poszczególnych aplikacji


Cyfrowa równowaga

Cyfrowa Równowaga to wbudowana w Androida aplikacja stworzona dla osób chcących kontrolować czas spędzany przed ekranem smartfona.

Uzyskaj obraz swoich codziennych nawyków w cyfrowym świecie:

 • Jak często używasz różnych aplikacji.
 • Ile otrzymujesz powiadomień.
 • Jak często sprawdzasz telefon lub odblokowujesz urządzenie.

Rób sobie przerwy, kiedy chcesz:

 • Dzienne minutniki pozwalają ustawić limity korzystania z aplikacji.
 • Tryb nocny przyciemnia ekran do trybu szarości według ustawionego harmonogramu, by przypomnieć Ci, że na noc masz odłożyć urządzenie. Z kolei tryb Nie przeszkadzać wycisza powiadomienia, by nic nie zakłócało Twojego snu.
 • Tryb pełnej koncentracji pozwala jednym kliknięciem wstrzymać aplikacje rozpraszające uwagę i skupić się na tym, co ważne. Możesz też ustawić harmonogram, by tryb pełnej koncentracji włączał się automatycznie i ograniczał to, co Cię rozprasza, gdy jesteś w pracy, szkole lub domu.


Instagram

Serwis społecznościowy służący do udostępniania zdjęć oraz krótkich filmików. Umożliwia ich edycję za pomocą filtrów oraz podstawowych narzędzi znanych z programów graficznych (regulacja jasności, kontrastu, nasycenia kolorów itd.). Powstał w 2010 roku, jednak już w 2012 został zakupiony przez firmę Facebook ( teraz Meta Platforms). Dzięki wsparciu dla tej platformy, możliwe jest połączenie kont Instagram oraz Facebook. Decydując się na to łatwiej znajdziemy znajomych, będziemy mogli też udostępniać treści z jednej platformy na drugą. Niestety nie ma możliwości połączenia komunikatorów Messenger oraz Direct Message. Poprzez Instagrama można przeglądać oferty zakupowe, jednak dokonywanie bezpośrednich transakcji jest na razie ograniczone jedynie do Stanów Zjednoczonych. Tzw. zakładka Rolki umożliwia stworzenie i udostępnienie krótkiego nagrania (do 60 sekund). W ramach aplikacji możemy nagrać klip, a następnie poddać go edycji. Dostępne narzędzia to m.in.: spowolnienie (filmu lub dźwięku), efekty dźwiękowe oraz muzyka ( z bezpłatnej biblioteki), efekty AR (augmented reality, poszerzona rzeczywistość), czy funkcja retuszu wideo. 

 

 


Kidgy

Kidgy jest aplikacją do kontroli rodzicielskiej umożliwiającą zarówno regulację dostępu dziecka do internetu, jak i śledzenie na bieżąco jego lokalizacji.

Funkcje:

 • Sprawdzaj obecną i przeszłą lokalizację swojego dziecka na mapie.
 • Ustawiaj wirtualne strefy bezpieczne, aplikacja wyśle powiadomienie gdy dziecko przekroczy ich granice
 • Kontroluj kontakty w telefonie swojego dziecka
 • Monitoruj zainstalowane gry i aplikacje
 • Ustawiaj zadania, które dziecko musi wykonać, zanim będzie mogło korzystać z urządzenia
 • Przycisk S.O.S. – umożliwia dziecku zawiadomienie Ciebie w razie niebezpieczeństwa – aplikacja będzie wysyłać lokalizację urządzenia dopóki przycisk nie jest wyłączony


Kroha kontrola rodzicielska

Aplikacja do kontroli rodzicielskiej na Androida została stworzona w celu ochrony dzieci i zapewnia nadzór nad bezpieczeństwem dzieci w Internecie. Aplikacja jest potężną aplikacją do kontroli dzieci w zakresie czasu ekranu, lokalizacji śledzenia, czasu użytkowania aplikacji do śledzenia, ograniczenia użycia aplikacji, ograniczenia korzystania z telefonu, kontroli witryny, monitorowania YouTube. Możesz blokować aplikacje, ustawiać dzienny limit czasu aplikacji, limit czasu ekranu, blokować nieodpowiednie treści.

Kontrola aplikacji:

 • Blokuj aplikacje i gry
 • Blokuj media społecznościowe
 • Zdalnie nakładaj limity korzystania z telefonu
 • Ustaw plan dnia z wydzielonym czasem z rodziną, snem i nauką

Zarządzanie czasem użytkowania:

 • Aplikacja dostarcza dokładne dane dotyczące czasu spędzonego z telefonem
 • Ustaw i zarządzaj limitem korzystania z konkretnej aplikacji

Monitorowanie mediów społecznościowych:

 • Kontroluj komunikację dziecka (WhatsApp, Viber)
 • Kontroluj YouTube

Ochrona oczu i Tryb Nocny:

 • Tryb Nocny zmniejszy ilość emitowanego przez ekran światła niebieskiego

Lokalizator GPS:

 • Sprawdzaj na bieżąco położenie dziecka na mapie
 • Ustal strefę bezpieczną, a aplikacja wyśle powiadomienie w razie przekroczenia przez dziecko jej granic

Blokuj strony internetowe i filmy na YouTube:

 • Monitoruj strony które odwiedza twoje dziecko
 • Filtry sieciowe automatycznie zablokują niebezpieczne strony
 • Kontroluj, co ogląda twoje dziecko – blokuj nieodpowiednie kanały i filmy